مسجد و کرونا

مسجد و کرونا

تجربه ثابت کرده که مسجدی‌ها قانون پذیرترین اقشار جامعه هستند. حالا که اوضاع کرونایی شده، مسجدی‌ها بر اساس مصوبات شورای ملی کرونا، تمام شیوه‌نامه‌های مربوط را رعایت می‌کنند. اما شاید تصویر جامعه از مسجدی‌ها این‌گونه نباشد. پویشی راه انداختیم تا هم میزان مراعات شیوه‌نامه‌ها را در مسجد نشان دهیم و هم از حجم کمک‌ها و فعالیت‌‌های داوطلبانه برای کرونا با خبر شویم.

غدیری_ام خونه و محله ت رو غدیری کن

خونه و محله ت رو غدیری کن

بعضی خبرها خیلی مهم‌اند. آنقدر مهم که روی سرنوشت بشریت اثر می‌گذارند. یکی از این خبرهای مهم، خبر غدیر و انتصاب امیرالمومنین (ع) به جانشینی پیامبر (ص) خداست. پیامبر (ص) ما برای انتشار این خبر بزرگترین اجتماع مسلمانان را در زمان خودشان شکل می‌دهند و به همه دستور می‌دهند که هر که خبر را شنید به دیگران هم بگوید. بعد از پیامبر (ص) هم، اهل بیت (ع) دانه به دانه بر اهمیت این روز تاکید می‌کنند. پس لازمه ما هم این عید رو با شکوه برگزار کنیم و این خبر مهم رو به گوش همه برسونیم. کمترین کار هم اینه که یک پرچمی، پوستری، چراغی چیزی در محله‌مون یا جلوی درب خونه‌مون نصب کنیم تا همه بدونند که این محله غدیریه. ما هم به بهترین‌ها جایزه خواهیم داد.

افطاری ساده و بهداشتی

افطاری ساده و بهداشتی

توصیه رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان ترویج سنت افطاری ساده دادن و توزیع این نوع افطاری در مساجد و خیابان های شهر است، سفره ای که با همدلی مردم چیده و به وسعت یک شهر برای روزه داران پهن می شود.حالا کرونا چالشی ایجاد کرده برای برقراری این سفره‌های با برکت. اما همانطور که رستوران‌های شهر می‌توانند به صورت بیرون بر فعالیت کنند چرا مساجد نتوانند افطاری ساده را به شرط رعایت همه شیوه‌نامه‌ها مثلا با اهدای بسته‌های افطاری به نمازگزاران، برگزار کنند؟ پویش افطاری ساده و بهداشتی سعی بر ترویج این سنت حسنه دارد.

عکس های مسجدی از شب‌های قدر

عکس های مسجدی از شب‌های قدر

شب قدر به اندازه هزار ماه یا بیشتر ارزش دارد و نه کرونا و نه هیچ پدیده دیگری نمی‌تواند از اهمیت ان بکاهد. کرونا و شبهای قدر (همچون دیگر پرده های این ماجرای کرونا)، تجربه ای بدیع است و آزمونی الهی. حالا که می‌توان مراسم شب قدر را در فضای باز برگزار کرد، پویشی برگزار کرده‌ایم که ان شاء الله این مراسم‌ها با شکوه در وسعت خیابان‌ها و معابر برگزار شود.

امام_رضا مسجد تعطیل نیست

مسجد تعطیل نیست

از فعالیت های مسجد خود عکس بگیرید. از نماز گرفته تا کمکهای مردمی...